İnternetten Kahve Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çok eski zamanlardan beri kahve, birçok insan grubunun en çok sevdiği ve tercih ettiği içeceklerden birisidir. Zaman içerisinde kahveye olan istek, duyulan sevgi o kadar farklı ve olumlu yönde ilerledi ki dünyanın dört bir yanında içilen aynı zamanda paketler hâlinde alınan kahve ile türevleri, artık internet ortamında da bir tıkla ulaşılabilir bir sistem içerisine dâhil oldu. Bu pratikleşme ve modernlik güzel gelişmeler içerisinde görünse bile, konu kahve ile türevleri olduğunda bazı sorunları da ardı ardına getirmiştir. Kimisi internetten kahve siparişi verdiğinde çok memnun olurken kimisi de tam tezatlık ile bayat ve lezzetsiz kahvelere ulaştı. Bu karmaşa nedeniyle en çok sorulardan birisine “İnternetten Kahve Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir” sorusuna Bongardi Ailesi olarak cevap vereceğiz.

İnternetten Kahve Almak

  • Bir Kahvenin Kalitesini Paketindeki Valf Belirlemez:

 Kahvenin kalitesini sınıflandırabilmek için gerekli eğitimlerden geçmiş, kahve sınıflandırma becerisi ile belgeli ve deneyimli “Q grader” statüsündeki kahve uzmanları bulunur. Türkiye’de 7 adet Q grader uzmanı bulunmaktadır. Bongardi kahvelerini seçen, sınıflandıran, kalitesini optime eden ve ithalat aşamasından siz kahve severlerin bardaklarına kadar kahve ile türevleri nin gelme sürecinde rol oynayan 2 adet Q grader markamız için çalışmaktadır.

Valf ise; kahve kavrulduktan sonra (çekirdek kahveler dinlendirilme süresinin uzunluğu fark etmeksizin) öğütülene kadar gaz salınımına devam eder. Teslimatı kısa sürecek kahvelerde valf gibi ek maliyete gerek olmaz. Kahve, paketlendikten sonra bir hafta, bir ay ve daha fazlası gibi sürelerde raflarda saklanacak ise valfe gerek olur. Bongardi ailesi olarak öğütülmüş kahvelerimizde gereksiz maliyet olan valf kullanmıyor ve stok kahveden kaçınıp taze kahveleri müşterilerimize sunuyoruz.

  • Günlük Kargolama Sistemi ile Çalışan Kahve Markasını Tercih Edin:

İnternette kahve ile türevleri siparişlerinizi günlük geçip kargolayan markalar genellikle stok kahve tutmayan firmalardır. Dolayısıyla taze kahveye ulaşma ihtimaliniz daha yüksektir. Bongardi olarak her zaman siz kahve severlere taze kahve sunabilmek için raflarımızda stok kahve bulundurmuyoruz.

  • Alacağınız Kahve ve Kahve Firması Hakkında Yapılan Yorumlara Dikkat Edin:

İnternetten kahve almayı tercih edenler için siparişini verdiği firma ve kahve hakkında yapılan yorumlara dikkat edilmesi gerekir. Karşılaşacağınız ürün ve göreceğiniz muamele konusunda size ciddi yardımı dokunacaktır.

  • Kahvenin Kavrulma Tarihine Dikkat Edilmelidir:

Kahve çabuk bozulan tadında sorunlar oluşturacak bir bitki türü olmamasına karşın tazelik ve lezzet açısından erken tüketilmesi gereken bir içecek türüdür. Bayat ya da lezzetsiz kahve içmemek için haftalık kavrulan, hızla kargolama sistemi ile çalışan firmalardan kahve siparişi vermeye özen gösterin.

LEZZETİN BAŞLADIĞI YER BONGARDİ İLE DÜNYA KAHVELERİNİ KEŞFET!

Siz de Dünya Kahvelerini Tatmak ve Benzersiz Lezzetlerini Keşfetmek İsterseniz Trendyol, Hepsiburada ve Çiçek Sepeti`nden Tekli Paketler, Fırsat Ürünleri ve Avantajlı Setlerimize Ulaşabilir, Lezzeti Kapınıza Çağırabilirsiniz.

Lezzetin Başladığı Yer